PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=730157}

Kosmos

Cosmos
6,2 4 385
ocen
6,2 10 1 4385
5,3 19
ocen krytyków
Kosmos
powrót do forum filmu Kosmos

Pierwszy od prawie dwóch lat film, który tak zwalił mnie z nóg.

Totalnie abstrakcyjny świat wymyka się zdolnością poznawczym. Tempo filmu pędzi, zaskakuje, od skrajności w skrajność. Niczym slalom na rollercoasterze, gdzie na zakrętach czujemy, jakbyśmy mieli za chwilę z niego wypaść. Nie ma czasu na odwracanie głowy i myślenie. Jest tu i teraz. Jest totalna różnorodność formy.
Filozoficzna groteska? Surrealistyczna psychoanaliza? Pojęcia nie mam. Tak jak po rollercoasterze wychodzisz z kina i czujesz dziwne uczucie w żołądku. I nie mówisz jakie to było dobre, tylko "o jaaa cieee....".
Plus wspaniale komponująca się muzyka i piękne kadry (w II cz. filmu).

A propos muzyki. Zna ktoś te utwory? Piękne są! Pomóżcie. Please! :)

PS.
Film zdecydowanie nie dla wszystkich.

użytkownik usunięty
selif

"Totalnie abstrakcyjny świat wymyka się zdolnością poznawczym."

Nie przesadzajmy. Ortografia leży w zasięgu ludzkich zdolności poznawczych.

A ty wciąż na tropię błędów orograficznych, powinieneś się zatrudnić w szkole podstawowej do sprawdzania kartkówek.

użytkownik usunięty
brava

A ty znowu za mną łazisz? Powinieneś zatrudnić się w agencji detektywistycznej do śledzenia niewiernych mężów.

Nie, kolega oglądał wczoraj film i chciałem zobaczyć co kto o nim nowego pisze. A ty tylko o ortografii. To trochę przygnębiające. Raz na kilka lat patrze co piszesz, a ty tylko o tym.

użytkownik usunięty
brava

"Raz na kilka lat patrze co piszesz, a ty tylko o tym."

Kłamczuszek. Ale głupiutki, więc można Ci darować.

To w tym rok już ze sobą gadaliśmy?

użytkownik usunięty
brava

W zeszłym na pewno. I jeszcze w poprzednim. I jeszcze. Więc nie "raz na kilka lat". I nie było tam tylko o ortografii, ale także na przykład o tym, że nie radzisz sobie z czytaniem elementarnych danych statystycznych i nie odróżniasz stwierdzeń "większość kobiet to analfabetki" od "większość analfabetów to kobiety" :-)

A ty cały czas bawisz się w buchalterie. Czyli nie ortografia, ale też matematyka. Przyznam, że nie wiem o chodzi z tymi analfabetami. Ale chyba tylko to, że jesteś niespełnionym nauczycielem.

użytkownik usunięty
brava

"jesteś niespełnionym nauczycielem."

To chyba lepiej niż być niedouczonym uczniem.

Dla niespełnionych nauczycieli większość ludzi do niedouczeni uczniowie. Jego.

użytkownik usunięty
brava

"Przyznam, że nie wiem o chodzi z tymi analfabetami."

Najpierw twierdziłeś, że w Hiszpanii "aż do upadku dyktatury większość kobiet nie była nawet uczona czytać i pisać". Czyli do 1975 roku większość kobiet w Hiszpanii była według Ciebie analfabetkami.

A potem jako dowód przytoczyłeś statystyki: "70 per cent of the illiterate population were women".

Żenada!

Ale ty jesteś pamiętliwy. Ja zapomniałem, że pisałem ileś lat temu jakieś bzdury późną nocą. Spojrzałem na te dyskusje, dziewczyna pod nią słusznie nazwała nas obydwu debilami. Wiesz dlaczego?

użytkownik usunięty
brava

"Ale ty jesteś pamiętliwy"

Google mi to przypomniało w pół minuty.

"Wiesz dlaczego?"

Przyznaję, zasłużyłem wtedy, bo dałem się podpuścić Twojej trollerce. Ale mądry po szkodzie już się teraz na żadne dyskusje z Tobą nie dam wyciągnąć.

No nie wiem, ty lubisz takie łapanie za słówka. Ortografia to twój konik w rozmowach o kinie. I jesteś pamiętliwy, żeby szukać trzeba wiedzieć czego, nawet w Google.

ocenił(a) film na 8

Dziękuję za zwrócenie uwagi. :) Następnym razem będę uważniej zwracał uwagę na ortografię.

Następnym razem, sugeruję, wskazać poprawną wersję, tak by inne osoby, bezwiednie czytające tekst nie przyjmowały błędu za oczywistość. :)

Jasne, piętnujmy błędy. Ale wskazujmy też jak powinno być - tj. uczmy i edukujmy, by było ich w przyszłości jak najmniej. :)

ocenił(a) film na 7
selif

Ja też będę wdzięczna za tropy odnośnie muzyki, bo mój shazam jest w tej materii bezradny.

ocenił(a) film na 10
ktrya

Muzykę napisał w całości Andrzej Korzyński i najprawdopodobniej nie będzie wydana jako OST. Korzyński podczas wywiadu w radiowej jedynce (czy dwójce) puścił pełną wersję "Arii tiririri" i to jedyny utwór z soundtracku dostępny w dobrej jakości - ktoś wrzucił na youtube w znośnej.
W audycji był wykorzystany jeszcze jeden utwór, ale przerwano go w połowie.

Ewentualnie trzeba by było jeszcze sprawdzić w dodatkach na płycie Blu-ray czy ktoś nie pokusił się o dodanie OST, ale płytę tę ciężko dostać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones