PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8543}

Park Gorkiego

Gorky Park
6,6 2 371
ocen
6,6 10 1 2371
6,7 3
oceny krytyków
Park Gorkiego
powrót do forum filmu Park Gorkiego

Najmocniejszą stroną "Parku" jest scenografia i realizm
Ten film jak żaden inny z tego okresu (a nawet póżniejsze) oddaje w sposób doskonały wręcz atmosferę, bród i realia Związku Sowieckiego. W innych produkcjach spotykamy sztuczny, niedokładny i przekłamany wielokrotnie, zamerykanizowany, nieprawdziwy obraz. Tu twórcy naprawdę się postarali.
Najlepsze jest to, że ZSRR w tym filmie "grają" Finlandia i Szwecja.

ocenił(a) film na 9
Mr_Frost

Rzeczywiście,bardzo realistycznie wyglądał. Niesamowity klimat ma ten film,na plus też gra aktorska i piękna Joanna Pacuła,której uroda była dobrym kontrastem do tego szarego radzieckiego świata.

Mr_Frost

Realizm, dobrze skonstruowany scenariusz (ominięto te fragmenty książki, gdzie całość się nieco rozłaziła fabularnie, zachowano za to przygnębiający nastrój) plus świetnie dobrana obsada (kwintet Hurt - Marvin - Bannen - Dennehy - Pacuła daje tu popis) - w efekcie świetny kryminał.

Hackwrench

Tylko dla fanów gatunku. Mnie niestety zamęczył swoją szarością, przydługimi scenami i zbyt przesadnym aspirowaniem do bycia "mrożącym krew w żyłach"

kaleenee

Poniewaz gra Pacula nie bede odladac..:( :(

olasza

To jedyna względnie dobra rola Joanny w amerykańskim filmie, więc można obejrzeń. To co wyczyniała w innych rzeczywiście woła o pomstę do nieba.

kaleenee

Przekonalas mnie..Dzieki!

kaleenee

W takim razie nie chcę oglądać innych, bo wg mnie Dżo-Ana była (zagrała to za dużo powiedziane) skostniała jak klimat w Rosji....

ocenił(a) film na 7
Mr_Frost

FIlm ma świetny, ponury klimat. Muszę napisać, że ścieżka dzwiękowa jest po prostu genialna.W żadnym innym filmie nie słyszałem jeszcze tak świetnej, dynamicznej muzyki budującej niesamowity klimat. Pacuła wg mnie ladna kobieta, ma przede wszystkim piękne oczy no i widać słowiańską urodę oczywiscie. Film całkiem fajny, momentami się dłużył ale ogólnie dosyć ciekawy no i wielki plus za klimat. Miałem takie wrażenie, że wszystko w tym filmie wygląda tak jak w Polsce, ten cały brud i syf tam ukazany - jakbym widział Polskę lat 80tych. Co mnie dziwi jednak, że była to Finlandia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones