PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11311}

Ucieczka z Sobiboru

Escape from Sobibor
6,8 5 974
oceny
6,8 10 1 5974
6,3 3
oceny krytyków
Ucieczka z Sobiboru
powrót do forum filmu Ucieczka z Sobiboru

Film za mało realistyczny, w rzeczywistości zycie w Sobiiborze wyglądało o wiele gorzej i bardziej brutalnie. Czego reżyser bał się pokazac tego nie wiem, moze obawiał sie ze film beda ogladać dzieci.
Ostatnim zdaniem -- druga połowa filmu znacznie lepsza niż pierwsza.


Sorry, ale do dzisiaj pamiętam scenę jak szkop rzuca na podłogę niemowlę i strzela do niego... a oglądałem ten film z 7-8 lat temu?

użytkownik usunięty

Polecam lekturę "Ucieczki z Sobiboru" oraz "Warto być przyzwoitym".
A później - wycieczkę.
Do Sobiboru. Całkiem tam miło i znacznie mniej turystycznych pielgrzymek.

ocenił(a) film na 8

Zgadzam się. Raziło mnie, że Ci ludzie wcale nie wyglądali na wychudzonych. A przecież z tej marnej porcji zupy i chleba z dodatkiem trocin raczej ciężko byłoby utrzymać taką wagę jaką posiadali więźniowie w filmie.

użytkownik usunięty
KomSaamMetMy

twoim zdaniem na potrzeby filmu mieli ich wygłodzić czy zatrudnić anorektyków zamiast aktorów? myślenie nie boli.

ocenił(a) film na 8

Aktorzy na potrzeby filmu chudną, tyją, ścinają/farbują włosy itp. więc?

użytkownik usunięty
KomSaamMetMy

1. ten obóz funkcjonował tylko rok.
2. to był obóz pracy i potrzebni byli im silni ludzie. reszta była odsyłana 'pod prysznic'.
3. żaden aktor nie wyniszczyłby sobie organizmu do roli by wyglądać jak więźniowie obozów koncentracyjnych.
4. musieliby kręcić film kilka lat - najpierw zdjęcia gdy przyjeżdżają pociągiem do obozu. za kilka lat dalsze sceny w obozie i ucieczki.
myślenie niektórych jednak boli. poza tym nie mogę uwierzyć że ktoś chciałby oglądać takich ludzi by obraz był bardziej wiarygodny.

Wydaje mi się, ze Brytyjczyk, podobnie jak każdy mieszkaniec zachodniej Europy nie był w stanie wyobrazić jak wyglądała okupacja na wschodzie i tutejsze "pomniki kultury niemieckiej na wschodzie", takie jak obóz w Sobiborze. Film oglądałem dawno i nie pamiętam szczegółów, to odnośnie tylko Twojej wypowiedzi.

użytkownik usunięty
grzechu_84

Zgadza sie. Pojecia o realiach na wschodzie to brytyjskie knypki nie mają do dzis.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones