PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12057}
6,9 2 104
oceny
6,9 10 1 2104
Złote Koło
powrót do forum filmu Złote Koło

Napiszę tak - ja po prostu uwielbiam te stare, polskie filmy :) Wiele charakterystycznych postaci, fajny klimat a zamiast celebrytów aktorzy.

pascolo

miałeś okazję OBEJRZEĆ.

ocenił(a) film na 6
crstw70

Każdy robi, co lubi. My w Krakowie lubimy oglądać i wcale nie jest błędem tak mówić. Błędem natomiast i brakiem ogłady jest wytykać byle co, a gdy się w dodatku nie ma racji, to już w ogóle KLAPA i KOMPROMITACJA.

sbbbbs

masz rację i nie kompromituj się już :)

ocenił(a) film na 6
crstw70

http://poradnia.pwn.pl/lista.php?szukaj=ogl%B1dn%B1%E6&kat=18

A po Waści stronie jakieś argumenty czy tylko tupet? Bo tupet owszem, całkiem, całkiem; pogratulować :).

sbbbbs

dziękuję za uznanie

ocenił(a) film na 8
sbbbbs

Oglądać, to jest w porządku w czasie teraźniejszym, ale w czasie dokonanym, że miałem okazję, to już obejrzeć, bo oglądnąć, to jest regionalizm, a nie język polski tzw.literacki czyli dostępny w całej Polsce. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
Ewiatko

Ale regionalizmy też należą do języka polskiego. Nie należy się nimi posługiwać w sytuacjach formalnych albo w sposób, który utrudniałby odbiorcom zrozumienie przekazu. Jednak oczekiwanie, że na forum internetowym wszyscy będą się posługiwać polszczyzną literacką jest z jednej strony trochę naiwne, a z drugiej -- błędne. Polszczyzna literacka to nie jedyna poprawna polszczyzna.

sbbbbs

Kur...o co wy sie kłócicie??...I tak na okrągło od 164Or. czy tam któregoś....

ocenił(a) film na 6
LukasCVGL

Jeśli "kur" przy każdej okazji jest dla Ciebie nowym standardem polszczyzny AD 2019, to nie dziwię się ani trochę, że jest to dla Ciebie rzeczą niepojętą. Pozdrawiam. I gratuluję -- tak trzymać...

sbbbbs

Zacietrzewiony znawca języka,jeszcze jakieś walory,po za polonistyką?

ocenił(a) film na 6
karolekolszewski

Na pewno jakieś by się znalazły, szczególnie że akurat nie jestem polonistą. A Ty masz jakieś hobby poza szwędaniem się po przypadkowych wątkach forum i szukaniem personalnych zaczepek? :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones